-2 C
New York
Friday, January 28, 2022

Buy now

Askerlik 18 ay mı olacak 2018

Askerlik süresinin uzatıldığına dair gündeme düşen iddialar binlerce kişiyi meraklandırdı. Bu iddia ile ilgili sosyal medyada birçok yorum yapılırken vatandaşlar ”askerlik 18 ay mı oldu” ve ”askerlik süresi uzatıldı mı” sorusunun yanıtını büyük merak içerisinde araştırdı. Konu ile ilgili resmi açıklama bu sabah saatlerinde geldi. Peki 2018 askerlik süresi uzatıldı mı? Askerlik 18 ay mı oldu? İşte merak edilen tüm gelişmeler ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) resmi açıklaması…

ASKERLİK SÜRESİ 18 AY MI OLDU?

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer alan “askerliğin uzatıldığına” ilişkin haberlerin asılsız olduğu bildirildi. Genelkurmay Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’ndan yapılan “Yalan Haber” başlıklı açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer alan “askerlik uzatıldı” başlıklı habere ilişkin bilgi verildi.

Reading: Askerlik 18 ay mı olacak 2018

Also: Hiç Peşinatsız Taksitle Araba Almak İstiyorum (2.El & Sıfır)

Son dakika haberi… Askerlik süresi uzadı mı? TSK’dan son dakika askerlik süresi açıklaması!

ASKERLİK SÜRESİ UZATILDI MI?

Açıklamada, “Askerlik süresinin uzatıldığına dair yapılan haberler tamamen asılsızdır. Böyle bir haber doğru değildir.” ifadelerine yer verildi.

ASKERLİK YERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Also: 1610 products found for iyi şef bıçağı dünya

Er adayları celp dönemlerini E-Devlet üzerinden öğrenebilecek. E-Devlet’e giriş yapacak adaylar, bu sisteme erişim şifresini PTT’den kimlikleri karşılığında alabilecekler. T.C kimlik numarası ve PTT’den alacakları şifre ile sisteme giriş yapacak olan asker adayları, sol üst köşede yer alan e-hizmetler bölümüne tıklayacak.

Tıkladıkları bölümde, sayfanın üst bölümünde yer alan ‘Hizmet Adı’ kutucuğuna kısa dönem askerler ‘Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama’, uzun dönem askerler ise ‘Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama’ ifadesini yazdıktan sonra, karşılarına çıkacak olan linke tıklayacak.

Also: Hangi ilaçlar geri ödeme listesine alındı isimleri

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,141FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles