Home / Washington / CIA, kendi başkanının Rusya sözlerini yalanladı: Trump-Rusya-seçim bağları

CIA, kendi başkanının Rusya sözlerini yalanladı: Trump-Rusya-seçim bağları

CIA Direktörü Mike Pompeo, geçtiğimiz hafta içinde, Rusya’nın 2016 seçimlerine karışmasının, seçimlerinin sonuçlarını değiştirmedini söyledi. Pompeo’nun Perşembe günü, istihbarat örgütünün Rusya müdahalesinin seçimleri etkilemediği yönündeki açıklaması üzerine, bir CIA sözcüsü ise Washington Post’a CIA’nin böyle bir tesbitte bulunmadığını söyledi. Axios’un haberine göre, sözcü Ryan Trapani CIA’in, Ocak ayındaki ‘Rusya’nın 2016 seçimlerine sızmaya çalıştığı fakat başarı olup olmadığı’ yönündeki değerlendirmesinden bu yana, yeni bir sonuca varmadığını söyledi.

Pompeo’nun açıklaması, özellikle de Trump’ın, Rusya müdahalesi hakkında varılan sonuçlara inanmadığını beyan etmesinden sonra, değerlendirmelerine güvenilen ve dikkat uyandıran istihbarat örgütüne güvence vermiyor.

CIA, CIA Başkanını yalanladı:
Trump’ın atadığı CIA başkanının, Rusya’nın seçimlerin sonuçlarına olan etkisinin, sonuçları değiştirecek çapta olmadığını, CIA adına söylemesine rağmen, CIA’nin bu tavra karşı çıkması, ABD’de siyasi kutuplaşmanın ne kadar derinleştirdiğini gösteriyor.

Ebru Aksay

Check Also

Trump, Amerikalı psikologların dengesini bozdu: Psikologlar sokağa döküldü

Akıl Doktorları “Narsist” Trump’ın Görevden Ayrılması için Eylem Yaptı Onlar “Trump delisi” değiller. 125 psikolog …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *