Home / Washington / Trump, Amerikalı psikologların dengesini bozdu: Psikologlar sokağa döküldü

Trump, Amerikalı psikologların dengesini bozdu: Psikologlar sokağa döküldü

Akıl Doktorları “Narsist” Trump’ın Görevden Ayrılması için Eylem Yaptı

Onlar “Trump delisi” değiller.

125 psikolog ve ruh sağlığı uzmanı, kabinenin “yürütme görevini yerine getiremediğine” karar vermesi durumunda Başkan’ın görevden alınmasına imkan tanıyan anayasal hükme dayanarak, Trump’ın görevden azledilmesi için pazar günü Lower Broadway’de yürüyüş gerçekleştirdi.

Cornell Üniversitesi Psikoloji Bölümü üyesi Harry Segal “Her eleştiriye karşı tepki göstermesi ve  misillemede bulunması, Trump’ın ne kadar zayıf ve değersiz olduğunu gösteriyor” açıklamasında bulundu. Klinik psikoloğu olan Michelle Golland da “eleştiri ne kadar küçük olursa olsun Trump’ın cevap vermeden duramadığını” söyledi. Golland ayrıca, Trump’ın empatiden yoksun olduğunu ve narsist kişiliğinden ötürü sıkıntı yaşadıklarını ifade etti.San Juan belediye başkanı hakkında söylediklerinin Trump’ın nasıl narsist bir kişilik olduğunu gösterdiğini belirtti.

Siyah giyinen ve boyunlarında “Tehlike” yazılı kırmız plastik şerit taşıyan göstericilere trumpet ile cenaze ritmi çalan City College Üniversitesi üyesi Peter Frankel önderlik yaptı.

Psikologlar ve psikolog politik eylem komitesi, Başkan’ın görevden azlini öngören anayasa hükmünü zikrederek yürüyüşlerini gerçekleştirdi.

Ahmet Ozbek

Check Also

Trump’ın eski kampanya müdürünün derin Rus ilişkileri kazımakla bitmiyor: yeni ifşaatlar

Trump’ın eski kampanya müdürünün Rusyalı bir zenginle 60 milyon dolarlık ilişkisi ortaya çıktı. Trump’ın kampanyasının …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *