Home / Washington / Trump’ın bakanı, kendi işleri için devlete jet parası ödetmiş: Skandal

Trump’ın bakanı, kendi işleri için devlete jet parası ödetmiş: Skandal

Sağlık ve İnsani Hizmetler Genel Sekreteri Tom Price’ın aile üyelerine ve iş arkadaşlarına yaptığı ziyaret ile resmi iş seyahatini birleştirdiği gezilerinde özel jet kullandığı ortaya çıktı.

Politico, Price’ın, kendisinin ve eşinin arazisi olduğu Georgia eyaletinin Saint Simon Adası’na devlet tarafından finanse edilen özel bir uçak ile yolculuk ettiğini ve bir medikal konferansta konuşmayı planladığı tarihten birkaç gün önce adaya iniş yaptığını bildirdi.

Politico, ismi açıklanmayan bir Sağlık ve İnsani Hizmetler yetkilisini referans göstererek Price’ın kadim bir dostu tarafından organize edilen yerel bir sağlık zirvesinin yapıldığı Nashville’e Haziran ayında kiralık bir jetle yolculuk ettiğini ve oğluyla öğle yemeği yediğini aktardı.

Bir departman görevlisi iki gezinin de Sağlık ve İnsani Hizmetler tarafından finanse edildiğini ve Price’ın her iki hükümet işinin de sorumluluğunu üstlendiğini söyledi.

Politico’nun, Price’ın gezilerinde bir seferlik yolculuğu üç yüz bin dolar tutan bu özel uçakları mayıs ayından itibaren en az yirmi dört kere kullandığına ilişkin haberinden sonra Sağlık ve İnsani Hizmetler genel müfettişi Cuma günü yaptığı açıklamada Price’ın gezileriyle alakalı belgeleri incelemek üzere talep ettiğini duyurdu.

Sercan Sarı

Check Also

Trump’ın eski kampanya müdürünün derin Rus ilişkileri kazımakla bitmiyor: yeni ifşaatlar

Trump’ın eski kampanya müdürünün Rusyalı bir zenginle 60 milyon dolarlık ilişkisi ortaya çıktı. Trump’ın kampanyasının …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *