Home / Türkiye-ABD Ilişkileri / Zarrab’ın yeni hapishane konumu belli oldu: Sistem tamir edilmiş
Brooklyn Islah Merkezi Binası, Federal Tutuklular Bürosu fotoğraf albümü

Zarrab’ın yeni hapishane konumu belli oldu: Sistem tamir edilmiş

Ilhan Tanir, Washington DC

Pazar akşamı gündeme bomba gibi düşen Reza Zarrab’ın serbet kalıp, kalmadığı soruları birkaç saat tartışıldıktan sonra, durumun bir bilgisayar sistemi hatasından kaynaklandığı ortaya çıkmıştı. 

Pazar akşamının ilerleyen saatlerinde New York Güney Bölgesi Savcılığı sözcüsü James Margulin cevabi emailinde nihayet tartışmaları bitirecek şekilde, Zarrab’ın tutukluluk halinin devam ettiğini kaydetmişti.

Brooklyn Islah Merkezi Binası, Federal Tutuklular Bürosu fotoğraf albümü

ABD’nin bütün eyaletlerindeki tutukluların yerini ve kısa bilgisini veren sistem olan ”Hapishaneler Federal Bürosu” sisteminde ise Pazartesi günü Reza Zarrab tekrar tutuklu görünmeye başladı. Buna göre Zarrab, bir süre önce transfer edildiği Brooklyn Metropolitan Islah Merkezi olarak adlandırılan hapishanede tutuklu olmaya devam ediyor. Zarrab daha önce New York’daki Metropolitan Islah Merkezinde tutuklu bulunuyordu.

Zarrab, bugün öğlen saatinde duruşmaya çıkarılarak kendisine Çağlayan’ın da içine alındığı yeni iddianamedeki suçlamalar okunacak. Geçtiğimiz Perşembe günü yapılan duruşmada sadece Halkbank Genel Müdür yardımcısı Mehmet Hakan Atilla duruşmaya çıkmış ve o sırada yeni iddianame suçlamaları da kendisinin yüzüne okunmuştu. Ondan dolayı bugün duruşmada Atilla’nın mahkemeye çıkarılması beklenmiyor.

Eylül ayının 25’inde ise taraflar bir konferans görüşmesi yaparak, asıl ve jürili olarak başlaması beklenen duruşmaların tam takvimi belirlenecek. Şimdilik takvim ekim ayının son haftasında başlayacak şekilde düzenlendi. Eylül 25’deki konferans görüşmesinde bu takvimin tam olarak belirlenmesi bekleniyor. Bir süre öne veya arkaya atılma ihtimali bulunuyor.

Check Also

Ve Zarrab davasının savcılığı baklayı çıkardı: iddianamede ismi açıklanmamış başkaları da var

Ilhan Tanir, Washington DC Reza Zarrab davasina eklenen tutuklu Halkbank eski genel müdür yardımcısı Mehmet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *