Home / Washington / Trump Ezbere mi Konuşuyor?

Trump Ezbere mi Konuşuyor?

Selim Alp Doğaner

Teksas’ta tarihin en büyük sel felaketine sebep olan Harvey Kasırgası’nın izlerini yerinde görmek isteyen Amerikan Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz gün Teksas’a ziyarette bulundu. Eşi Melania Trump ile birlikte ziyareti gerçekleştiren Amerikan başkanının bu ziyareti çeşitli sebeplerle tartışma konusu oldu. 

Bölgeye ulaştıktan sonra bir konuşma yapan Trump’ı dinleyen çok fazla insan yoktu. Kötü hava şartlarının olduğu bu ortamın şüphesiz ki önemli bir etkisi vardı. Buna rağmen Donald Trump, herşeyden çok etkilendiğini ve kalabalığının büyüklüğünden söz açarak herkesi şok etti. 

Bu hadise, Amerikan Başkanı’nın konuşmaları önceden ezberlediği şeklinde yorumlanırken, Trump sosyal medyada alay konusu oldu.

Trump’ın Teksas’ı ziyaretinde konuşulan tek konu bu gaf değildi. First Lady Melania Trump’ın felaketin yaşanan bölgeye 12 santimlik topuklara sahip bir ayakkabı giyerek gitmesi de tartışmalara sebep oldu. Sorun ciddiyetini idrak edememekle suçlanan Melania Trump, eleştirilerin sonraasında ayakkabısını değiştirdi ve daha mütevazi bir ayakkabı giydi.

Şehri seller altında kalmış ve büyük bir fırtına felaketinden henüz çıkmaya çalışan yöre halkının kendisini dinlemek için gelmesini, yine kendisinin ne kadar büyük kalabalık topladığına işaret olarak övünme meselesi yaptı Trump.

Trump aynı şekilde başkanlık yemini ettiği töreni de ortalama törenlerden az kalabalık çekmesine rağmen, tarihin gelmiş, geçmiş en büyük kalabalığı olarak sunmuştu. O zamandan beri gittiği bütün toplantı ve mitinglerde sürekli kendisini dinleyen kalabalığın büyüklüğünden söz açıyor Trump. Kampanya döneminde de bu alışkanlığı devam etmişti.

Geçen hafta gittiği Arizona mitingine gelen kalabalığın yetersiz olduğundan dolayı canının sıkıldığı ve organizatörü kovduğu da Amerikan basınına yansımıştı.

Check Also

Trump’ın eski kampanya müdürünün derin Rus ilişkileri kazımakla bitmiyor: yeni ifşaatlar

Trump’ın eski kampanya müdürünün Rusyalı bir zenginle 60 milyon dolarlık ilişkisi ortaya çıktı. Trump’ın kampanyasının …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *