Home / Dünya / Avrupa / Almanya’dan Erdoğan’a sert cevap: Erdoğan oldukça Türkiye AB üyesi olamaz

Almanya’dan Erdoğan’a sert cevap: Erdoğan oldukça Türkiye AB üyesi olamaz

Bir süredir Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki tartışma Perşembe günü yeni bir boyuta taşındı.

Reuters’in bildirdiğine göre Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel, Alman Bild’e verdiği mülakatta: ”Erdoğan tarafından yönetildikçe Türkiye hiçbir zaman AB’nin üyesi olamayacaktır” açıklaması yaptı.

Geçen hafta da Şansölye Merkel ve yine Gabriel yaptıkları açıklamalarda Türkiye’nin yüzde ellisinin son referandumda demokrasiye bağlı olduklarını ve AB’den kopmak istemediklerini söylemişti.

Gabriel devamında şunu söyledi: ”Türkiye bu şekilde AB’den hızla uzaklaşıyor. Biz istemiyor değiliz ama Türk hükümeti ve Erdoğan hızlıca Avrupa’nın değer verdiği herşeyden uzaklaşıyorlar.”

Geçen hafta Erdoğan Merkel ve diğer Alman liderleri Türkiye’nin düşmanı olarak tanımlamış, onlara oy verilmemesini istemişti.

Erdoağan, Alman Dışişleri Bakanı Gabriel için ‘Bir dışişleri bakanları var ki evlere şenlik! Haddini bilmiyor, haddini bil. Yaşın kaç senin?’ demişti.

Check Also

İran’ın IŞİD’in eski militanlarını Suriye’de kullandığı iddia edildi

Iran ISID militanlarını Iraktaki Mezhep Ayrılığını Alevlendirmek İçin Kullanıyor Iran IŞİD milislerini ABD’ye karsı etkin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *