Home / Ankara / Erdogan’dan Alman Bakan Gabriel’e: Evlere şenlik dışişleri bakanı haddini bilmiyor! Yaşın kaç senin?

Erdogan’dan Alman Bakan Gabriel’e: Evlere şenlik dışişleri bakanı haddini bilmiyor! Yaşın kaç senin?

AKP Denizli Genişletilmiş İl Danışma Meclis Toplantısına katılmak için gittiği Denizli’de Alman Dışişleri Bakanına çıkıştı.
Erdoğan konuşmasında Almanya Dışişleri Bakanı hakkında ‘haddini bilmez’ derken, Merkel için de ‘Almanya’nın başındaki hanımefendi’ ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

– (Almanya’yı kast ederek) Bunlar Türkiye’nin aleyhinde kampanya yürttüler, siz Türkiye’ye dost olana dost olmalısınız dedim ve tabi rahatsız oldular, hop oturdular hop kalktılar.

Şu anda Avrupa’da bizi dinleyenlere sesleniyorum demokratik haklarınızı kullanmak suretiyle en iyi cevabı vermelisiniz. Oyum zayi olur deme, sen oyunu düşmanlık yapmayan ver.

Almanyanın balşındaki hanımefendiye 400 bin teröristin dosyasını verdim, ama o benden 3-5 kişiyi istedi. Siz de yargı varsa bizde de var.

Erdoağan, Alman Dışişleri Bakanı Gabriel için ‘Bir dışişleri bakanları var ki evlere şenlik! Haddini bilmiyor, haddini bil. Yaşın kaç senin?’ dedi.

PKK’dan DEAŞ’a tüm terör örgütlerine tarihimizin en büyük darbelerini vuruyoruz.

(Kılıçdaroğlu’na): E mitingini de yaptın. Sana bu imkanı sağlayan AK Parti hükümeti ya.

abcgazete

Check Also

Türk tarihinin en utanç veren istihbarat başarısızlığının detayları: 2 MİT’li nasıl rehin oldu

2015 temmuz ayının sonrasında Türk İstihbarat Teşkilatının (MİT) Cemil Bayık’ın yakın halkasına sızmaya çalıştığını fark eden …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *