Home / Dünya / İsrail’den Erdoğan’a sert eleştiriler: ”Osmanlı İmparatorluğu Zamanı Geçti..”

İsrail’den Erdoğan’a sert eleştiriler: ”Osmanlı İmparatorluğu Zamanı Geçti..”

İsrail Dışişleri Bakanlığının resmi twitter hesabından gönderilen beş farklı twit mesajında, ”Cumhurbaşkanı Erdoğan ve partisinin aktivistlerinin yayınladığı açıklama saçma, doğru olmayan ve çarpıtılmış” dendi.

İkinci twit mesajında İsrail Dışişleri Bakanlığı, Erdoğan’ı kastederek ”kendi ülkesinin zor problemleri ile yüzleşmesi kendisi için daha iyi olacaktır” dendi.

Bir üçüncü twit mesajında ise İsrail Dışişleri Bakanlığının resmi twitter hesabı ”Osmanlı İmparatorluğunun zamanı geçti. Kudüs eskiden, şimdi ve gelecekte Yahudi halkının başkenti olacaktır.” dendi.

İsrail Dışişleri Bakanlığı, geçmişle keskin zıt olarak Kudüs güvenliğe ve ibadet özgürlüğene bağlı, bütün azınlıkların haklarına saygılı” olduğu iddia edildi.

Bakanlık, son olarak, ”kendileri camdan yerlerde oturanlar başkalarına taş atarken çok dikkatli olmalı” diyerek, üstü kapalı bir tehditte bulundu.

Önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak bir açıklama yayınlamış, İsrail’in Doğu Kudüs’teki yaptıklarının tasvip edilmediği, Harem-i Şerif’in üç gün süreyle kapatılmasının ve girişlerine metal detektörler konulmasının ”kabul edilemez” olduğunu kaydetmişti.

Bunlara ek olarak da Cuma namazı için toplananların namaz kılmasına izin verilmediği İsrail polisinin aşırı güç kullanmasından dolayı kınamıştı.

Erdoğan Salı günü de İsrail’i uyarmıştı. Körfez gezisine çıkarken yine İslam Aleminin İsrail’in yaptıklarına sessiz kalmasını eleştirmişti.

Check Also

İran’ın IŞİD’in eski militanlarını Suriye’de kullandığı iddia edildi

Iran ISID militanlarını Iraktaki Mezhep Ayrılığını Alevlendirmek İçin Kullanıyor Iran IŞİD milislerini ABD’ye karsı etkin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *