Home / Washington / Donald Trump Jr., Rusya Soruşturması İçin Avukat Tutuyor: Beyaz Saray’da Avukatlar Savaşı

Donald Trump Jr., Rusya Soruşturması İçin Avukat Tutuyor: Beyaz Saray’da Avukatlar Savaşı

Söylentilere göre Donald Trump’ın en büyük oğlu Donald Trump Jr.,  Adalet Bakanlığı’nın Rusya’nın seçimlere karışması ile ilgili ve Trump kampanyası personeli ile Kremlin arasındaki potansiyel bağlar hakkındaki soruşturmasında özel danışmanlık yapması için kendisini temsil edecek bir avukat tuttu.

Reuters, Pazar günü Trump Jr.’ın avukat olarak Alan Futerfas’ı tuttuğunu yazdı.

The Hill’den Mallory Shelbourne’nün haberine göre avukat tutma, The New York Times’ın Trump Jr.’ın kendisine, Demokrat başkan adayı Hillary Clinton hakkındaki bilgilere zarar verme sözü verdiği iddia edilen bir Rus avukat tuttuğunu duyurduğu iki haberinden sonra gerçekleşti.

Gazeteye göre Trump Jr., babasının Cumhuriyetçi başkan adaylığı garantiye alındıktan birkaç hafta sonra, Rus avukat Natalia Veselnitskaya ile bir görüşme ayarladı. Times’ın haberleri Veselnitskaya’yı Kremlin ile bağları olan biri olarak tanımlarken, Rusya Başkanı Vladimir Putin’in sözcüsü Pazar günü, Kremlin’in böyle bir avukatı tanımadığını söyledi.

Trump Jr, Pazar günü Times’a yaptığı bir açıklamasında Kremlin ile bağları olduğunu açıklayan Veselnitskaya ile bir tanıdığın isteği üzerine görüştüğünü söyledi ama Clinton hakkında bilgi aldığını reddetti.

Pazar günü, Senato İstihbarat Komitesi’ne toplantı hakkında konuşmaktan memmnun olacağını söyleyen Trump Jr., ‘Bildiklerimi anlatmak üzere komite ile çalışmaktan memnun olurum.’diye tweet attı.

Ebru Aksay

 

Check Also

Trump’ın eski kampanya müdürünün derin Rus ilişkileri kazımakla bitmiyor: yeni ifşaatlar

Trump’ın eski kampanya müdürünün Rusyalı bir zenginle 60 milyon dolarlık ilişkisi ortaya çıktı. Trump’ın kampanyasının …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *