Home / Washington / Flynn’i, Rus bilgisayar korsanları ile işbirliğine bağlayan ilk somut kanıt?

Flynn’i, Rus bilgisayar korsanları ile işbirliğine bağlayan ilk somut kanıt?

Başkan Trump’ın 24 gün işte kaldıktan sonra kovulan eski Ulusal Güvenlik Başdanışmanı Mike Flynn’i Rusya ve rakip Hillary Clinton’ın email skandalına bağlayan ilk somut kanıtın ortaya çıktığı iddia edildi.

WSJ’de yayınlanan habere göre Cumhuriyetçi Partinin aktif kampanya çalışanlardan biri olan Peter W. Smith, online üzerinde bazı hacker grupları ile irtibat kurarak, kendisinin Flynn ile birlikte çalıştığını ve Hillary’nin ‘silinmiş’ emaillerinin kendilerine ulaştırılması talebinde bulundu.

Atlanta’da bilgisayar uzmanı olarak çalışan Eric York’un, Smith’e ulaşarak, Flynn ile birlikte çalıştığını ve bu silinmiş emaillerin kendilerine ulaştırılmasını istediği ortaya çıktı.

Smith, konu ile ilgili olarak Mayıs ayında WSJ’ye konuştuktan on gün sonra, Mayıs 14’de, hayatını kaybetti. Hayatının kaybetmesinin nedeni henüz bilinimiyor.

Beyaz Saray, Smith’in kampanya için çalışmadığını ve eğer Flynn ile koordineli çalışmışsa bu konu hakkında kendilerinin ilgisi olmadığını kaydetti.

Amerikan kolluk kuvvetleri, Rus hackerlerin daha sonra Clinton’ın emaillerini bulup, Flynn’e gönderme konusunda konuştuklarını ortaya çıkardı.

Check Also

Trump’ın eski kampanya müdürünün derin Rus ilişkileri kazımakla bitmiyor: yeni ifşaatlar

Trump’ın eski kampanya müdürünün Rusyalı bir zenginle 60 milyon dolarlık ilişkisi ortaya çıktı. Trump’ın kampanyasının …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *