Home / Dünya / Katar 4000 İneği Havayolu ile ülkeye taşıyor

Katar 4000 İneği Havayolu ile ülkeye taşıyor

Katar’ın Körfez komşuları tarafından üstüne konan ambargoları aşmak için tarihin en büyük ‘hayvan hava tranferini’ planladığı ortaya çıktı.

Bloomberg’e konuşan Moutaz Al Khayyat isimli işadamının bildirdiğine göre yaklaşık 4 bin Holstein türü ineği 60 civarındaki uçuş ile Katar’a ulaştırarak, günlük süt ve diğer süt ürünlerinin karşılanması planlanıyor.

Katar’a uygulanan ambargoya karşı Türkiye, İran hava yollarını açarak, Umman da limanlarını açarak yardımda bulunmaya çalışmaktalar. 4000 civarı ineğin Avusturya ve ABD’den satın alındığını da açıklayan Khayyat’ın bu açıklamaları sonrası Katar’ın kendisine konan ambargolarla mücadele edeceği izlenimi ortaya çıkıyor.

Başkentte bulunan BAE Savunma Bakanının Çarşamba akşamı ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson tarafından akşam yemeğinde ağırlanacağı da öğrenildi. ABD Dışişler Bakanlığı Salı günü yaptığı açıklamada ‘Körfez krizinde en kötü günlerin geride kaldığı’ ve gelişmelerin iyiye doğru gittiği kaydedilmişti.

Check Also

İran’ın IŞİD’in eski militanlarını Suriye’de kullandığı iddia edildi

Iran ISID militanlarını Iraktaki Mezhep Ayrılığını Alevlendirmek İçin Kullanıyor Iran IŞİD milislerini ABD’ye karsı etkin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *