Home / Washington / Halkbank’ın Müdür Yardımcısı Atilla Duruşma Tarihini Referendum Sonrasına Ertelemek İçin Yargıca Başvurdu

Halkbank’ın Müdür Yardımcısı Atilla Duruşma Tarihini Referendum Sonrasına Ertelemek İçin Yargıca Başvurdu

İlhan Tanır, Melike Gül Demir

27 Mart 2017 tarihinde New York’da tutuklanan, 28 Mart günü yargıç önüne çıkarılan HalkBank Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’yı temsil eden hukuk bürosu Herrick’den Victor J. Rocco isimli avukat, Atilla’nın daha önce 10 Nisan olarak belirlenen mahkeme tarihinin 2 hafta sonraya ertelenmesini talep etti.

Bu mahkeme tarihinde yargıç, Atilla’nın tutukluluk haline, yargılanmasının tutuklu mu tutuksuz mu devam edeceğine karar verecekti. Referendumdan bir hafta öncesine denk gelen bu mahkeme tarihini, 2 hafta sonraya öteleyerek tarih olarak referendum sonrasına ertelenmek istendiği görülüyor.

Yargıç James C. Francis’e sunulan dilekçede tam olarak şunlar var:

Firmamız Herrick, Feinstein, LLP, sanık Mehmet Hakan Atilla’yı ismi geçen dava (US v. Mehmet Hakan Atilla) konusunda vekalet etmektedir. Atilla, 27 Mart 2017’de bir cezai şikayet üzerine tutuklanmış ve 28 Mart 2017’de mahkemeye çıkarılmıştı. İlk celsede göre, Mahkeme, önyargısız olarak Atilla’nın göz altına alınmasını ve 10 Nisan 2017’de saat 10.00’da ön duruşmaya çıkmasına karar verdi.

Şu anda Atilla’nın ön duruşmasının iki hafta sonra, yani 24 Nisan 2017’ye ertelenmesini talep etmek için yazıyoruz. Ön duruşma için herhangi bir ön başvuru yapılmamıştır. Hükümetin (savcılık) bu talebi reddetmediği bize bildirildi.

Victor J Rocco

 

Check Also

Trump’ın eski kampanya müdürünün derin Rus ilişkileri kazımakla bitmiyor: yeni ifşaatlar

Trump’ın eski kampanya müdürünün Rusyalı bir zenginle 60 milyon dolarlık ilişkisi ortaya çıktı. Trump’ın kampanyasının …