Home / Dünya / Amerika Kıtaları / Siyaset Bugün Oynanacak ABD’nin En Popüler Spor Finaline de Bulaştı

Siyaset Bugün Oynanacak ABD’nin En Popüler Spor Finaline de Bulaştı

Trump nedeniyle Pazar günü oynanacak Amerikan Futbolunun final karşılaşmasında da bulaştı. ABD saatiyle Pazar akşamı oynanacak Amerikan Futbol Ligi Finalinde bu yıl New England Patriots’a karşı Atlanta Falcons oynuyor.

ABD’nin belki de en çok izlenen liberal talk showcusu Bill Maher, final öncesi Patriots’lara karşı Falcons’ları desteklediğini açıkladı. Bunun nedeni olarak ise Trump’ı gösterdi.

Maher,  Cuma gecesi sunduğu canlı yayın programında “Patriots takımının oyucuları, antrenör ve sahibiyle Donald Trump’i sevgi besleyen ve onu destekleyen bir takım. Bu yüzden Patriots takımının bu final maçını ciddi bir skorla kaybetmesini gerçekten çok isterim.” dedi.

Herkesin tahmin edeceği gibi Maher, Atlanta’dan geldiği veya uzun zamandır bu takımın taraftarı olduğu için değil, New England Patriots takımının sahibinden koçuna ve en gözde quarterback’ina bir dizi aktörünün Trump’a ‘yalakalık’ yaptığı için bu takıma karşı olduğunu açıkladı. Özellikle takımın koçunun Trump’a başkan seçildikten sonra yazdığı ‘hayranlık’ mektubu ve quarterback’in Trump’ı kampanya sırasında desteklemesi ve resimler çektirmesi tepki çekmişti. 

Sivri diliyle bilinen Maher’in eleştirilerinden Trump da nasibini aldı. Trump’a ağır eleştirilerde bulunan Maher, Trump’i siyaset üstü olan futbol dahil birçok alanı politikaya alet etmekle suçladı ve ağır ithamlarda bulundu.


Melike Gül Demir

Check Also

Trump’ın en üst düzey yardımcıları seçimden önce Rus trollerin twitlerini paylaşmış

Trump’ın seçim kampanyasını organize eden ekibin seçimden önce @Ten_GOP adlı Rusya destekli bir Twitter hesabının …