Home / EIY / Trump’ın damadı ve kızı, LGBT haklarını kurtarmış

Trump’ın damadı ve kızı, LGBT haklarını kurtarmış

 

POLITICO’ya konu hakkında bilgi veren çok sayıda kaynak, Jared Kushner ve Ivanka Trump’ın Obama dönemine ait işyerlerinde LGBT haklarının uygulanmasının kaldırılmasına ilişkin taslak kararnamenin iptali için büyük çaba gösterilmesine yardım ettiğini aktardı.

Eski başkan Obama’nın dini inançlara dayalı yasal muafiyetlerin korunması ve genişletilmesinin nasıl eski haline getirileceğinin ana hatlarıyla belirleyen  LGBT haklarına ilişkin taslak kararname, bu hafta gazeteciler ve endişeli ilerici gruplar arasında dolaştı.

Ancak, geçmişte eşcinsel haklarını savunan Kushner ve Ivanka Trump’a yakın iki kaynak, genç çiftin 2014 tarihli Obama kararnamesinin desteklenmesine söz verilmesi ve onun yolundan geri dönüşün durdurulması için başkanın açık bir beyanda bulunmasına taraf olduğunu söyledi.

Salı gecesi, Beyaz Saray’ın yaptığı açıklamada “Başkan Trump, LGBTQ topluluğu da dahil olmak üzere tüm Amerikalıların haklarını korumaya kararlıdır. Başkan Trump, seçim kampanyası boyunca yaptığı gibi LGBTQ haklarına da saygılı ve destekleyici olmaya devam ediyor “denildi.

Politico’dan Çeviri: Alim Kahraman

Check Also

Journalist Murat Celikkan has been jailed for being the Editor-in-Chief of the Özgür Gündem newspaper

Journalist and human rights defender Murat Celikkan has been jailed for being the editor-in-chief of …